Delegát CK

Delegát CK

…jaké to je doopravdy, úskalí a zážitky.

Co delegát dělá a nedělá

Napsal jsem dva články zaměřené spíše na klientelu cestovních kanceláří pro web Radynacestu.cz. Jeden je o povinnostech delegáta a druhý o tom, co delegát pro klienty nedělá (ale oni to chtějí).

Hlavně ten druhý jsem napsal trochu ostřeji a možná kontroverzně.

Povinnosti delegáta: http://www.radynacestu.cz/632-povinnosti-delegata

S čím vám delegát nepomůže: http://www.radynacestu.cz/631-s-cim-vam-delegat-nepomuze

Mezi povinnosti delegáta by se dalo zařadit určitě o něco více práce, vybral jsem ale pro přehlednost ty hlavní.

Jestli byste k tomu měli nějaký komentář, budu velmi rád, ať už ho napíšete tady nebo raději  rovnou k těm článkům na www.radynacestu.cz – tak si to budou moci přečíst rovnou samotní turisté…

 • 2 Comments
 • Filed under: Střípky
 • Starosti s mýdly na hotelu…

  Je to z neznámého zdroje na internetu, ale po zkušenostech z mnoha hotelů věřím, že se to opravdu mohlo stát :-)

  Vážená slečno pokojská,
  prosím nenechávejte v mé koupelně žádná hotelová mýdla. Přivezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Odneste prosím těch šest nepoužitých mýdel z poličky pod lékárničkou a také ta tři mýdla ze sprchového koutu.
  Překážejí mi.
  Děkuji,S. Berman

  Vážený pokoji 635,
  nejsem Vaše pravidelná pokojská. Vaše pokojská má dnes volno a bude zpátky ve čtvrtek. Odnesla jsem 3 hotelová mýdla ze sprchového koutu, jak jste požadoval.
  Těch 6 mýdel jsem odnesla z poličky, aby Vám nepřekážela. Dala jsem je na krabici s papírovými kapesníčky, pro případ, že byste změnil názor.
  Přidala jsem pouze 3 nová mýdla, protože mám instrukce od vedení nechávat na každém pokoji 3 mýdla denně. Doufám, že nyní je vše v pořádku.
  Kathy, pokojská

   Vážená slečno pokojská – doufám, že jste moje pravidelná pokojská.
  Zřejmě Vám Kathy neřekla o mém upozornění ohledně hotelových mýdel. Když jsem se včera večer vrátil do svého pokoje, zjistil jsem, že jste přidala 3 malá mýdla Camay na poličku pod lékárničkou. Budu zde v hotelu bydlet 14 dní a přivezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Nebudu tedy potřebovat těch 6 malých mýdel na poličce. Překážejí mi, když se holím, čistím si zuby atd.
  Odneste je, prosím.
  S. Berman

  Vážený pane Bermane,
  assistant manager, pan Kensedder, mě dnes ráno informoval, že jste mu včera večer telefonoval a nebyl jste spokojen s hotelovým servisem na svém pokoji.
  Přidělila jsem Vašemu pokoji novou pokojskou. Přijměte mou omluvu za způsobené nepříjemnosti. V případě dalších problémů mě, prosím, kontaktujte, osobně vše vyřeším. Volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.
  Děkuji. Elaine Carmen provozní.

  Vážená paní Carmen,
  Není možné Vás telefonicky kontaktovat, protože odcházím z hotelu ráno v 7:45 a vracím se v 17:30 nebo 18:00. Proto jsem včera večer volal panu Kensedderovi. Vy jste již odešla. Jen jsem pana Kenseddera požádal, zda by mohl něco udělat s těmi hotelovými mýdly. Ta nová pokojská, kterou jste mi přidělila, si musela myslet, že jsem nový host, protože přidala 3 nová mýdla do lékárničky, spolu s pravidelnou dodávkou 3 mýdel do sprchového koutu. Za pouhých 5 dní zde jsem již nashromáždil 24 hotelových mýdel.
  Proč mi to děláte?
  S. Berman


  Vážený pane Bermane,
  Vaše po pokojská, Kathy, byla instruována, aby přestala dávat mýdlo do Vašeho pokoje a všechna přebytečná mýdla odnesla. V případě dalších dotazů prosím volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.
  Děkuji, Elaine Carmen, provozní

  Vážený pane Kenseddere,
  Moje toaletní mýdlo zn. Dial chybí. Všechna mýdla byla odnesena z mého pokoje, včetně mého vlastního toaletního mýdla zn. Dial! Včera večer jsem se vrátil později a musel jsem volat hotelového sluhu, aby mi přinesl 4 malá mýdla Cashmere Bouquet.
  S. Berman


  Vážený pane Bermane,
  informoval jsem naši provozní, Elaine Carmen, o Vašem problému s mýdly. Nechápu, proč nebylo žádné mýdlo ve Vašem pokoji, protože naše pokojské mají každý den nechávat 3 hotelová mýdla v každém pokoji. Situaci okamžitě napravíme. Přijměte, prosím, mou omluvu za způsobené nepříjemnosti.
  Martin L. Kensedder. Assistant Manager.

  Vážená paní Carmen,
  Kdo proboha dal 54 malých mýdel Camay do mého pokoje? Když jsem se včera večer vrátil, našel jsem 54 mýdel. Nechci 54 hotelových mýdel Camay. Chci moje vlastní jedno toaletní mýdlo zn. Dial. Uvědomujete si, že tu mám 54 mýdel?
  Jediné, co chci, je moje mýdlo Dial. Prosím, vraťte mi moje mýdlo Dial!
  S. Berman

  Vážený pane Bermane,
  stěžoval jste si na příliš mnoho mýdla ve Vašem pokoji, takže jsem je nechala odnést. Pak jste si stěžoval panu Kensedderovi, že nemáte žádné mýdlo, takže jsem je osobně vrátila. To znamená, 24 hotelových mýdel Camay která byla odnesena a 3 nová mýdla. která máte dostávat každý den. Nevím nic o 4 mýdlech Cashmere Bouquet.
  Vaše pokojská, Kathy, zřejmě nevěděla, že jsem Vaše mýdla již vrátila a také přinesla 24 hotelových mýdel Camay plus 3 nová mýdla. Nevím, jak jste přišel na to, že náš hotel dává na pokoje velká mýdla zn. Dial. Podařilo se mi najít jedno velké mýdlo Ivory, které jsem nechala ve Vašem pokoji.
  Elaine Carmen provozní


  Vážená paní Carmen,
  rád bych Vás krátce informoval o nejnovějším stavu zásob mýdla na mém pokoji.
  K dnešním dni eviduji: na poličce pod lékárničkou- 18 mýdel Camay ve 4 sloupečcích po 4 a 1 sloupečku po 2. Na krabici s papírovými kapesníčky 11 mýdel Camay ve sloupečcích po 4 a 1 po 3. Na koši na prádlo 1 sloupeček se třemi mýdly Cashmere Bouquet, 1 sloupeček 4 hotelových mýdel Ivory a 8 mýdel Camay ve 2 sloupečcích po 4. V lékárničce- 14 mýdel Camay ve 3 sloupečcích po 4 a 1 sloupečku po 2. Ve sprchovém koutě- 6 mýdel Camay, velmi vlhkých. Na severovýchodním rohu vany- 1 mýdlo Cashmere Bouquet, lehce použité. Na severozápadním rohu vany – 6 mýdel Camay ve 2 sloupečcích po 3. Až bude Kathy uklízet můj pokoj, požádejte ji, prosím, aby všechny sloupečky mýdel byly pěkně vyrovnané a pečlivě oprášené. Dále ji upozorněte, že sloupečky s více než 4 mýdly mají tendenci se kácet.
  Dovoluji si navrhnout, že parapet okna v ložnici je nevyužitý a může tedy být skvělým místem pro budoucí dodávky mýdla.
  A ještě jedna věc- obstaral jsem si nové velké toaletní mýdlo zn. Dial, které nyní uchovávám v hotelovém trezoru, aby nedošlo k dalším nedorozuměním.
  S. Berman

  A teď si představte, že v české praxi dotyční nepíší takové vzkazy pokojským (protože naši turisté v cizích jazycích zásadně nekomunikují), ale píší rovnou delegátovi!! :-))

 • 5 Comments
 • Filed under: Střípky
 • Vzkaz nebo umění?

  Našel jsem ráno na stole v kanceláři vzkaz od klientů. Stálo na něm: “Ze zdravotních důvodů rušíme dnešní “řecký večer”. Zašlete urychleně SMS k osobnímu jednání ohledně storna.”

  Vzkazy podobného typu mě vždy dojmou. “Zašlete urychleně SMS k osobnímu jednání ohledně storna” – no není to poetika?!

 • 2 Comments
 • Filed under: Střípky